چالش مادر بَره های تازه متولد شده در برابر شکارچیان

مادر بره آهو برای نجات بچه اش مجبور است بره را ترک کند تا بره بتواند با پنهان شدن شانس زنده ماندن خود را امتحان کند.

چالش مادر بَره های تازه متولد شده در برابر شکارچیان

وقتی آب حاصل از سیل فروکش کرد و رشد و نمو هیجان انگیزی پدیدار می شود و فرصت مناسبی برای نوزادان تازه متولد شده برای تغذیه می باشد. اما اینجا برای برداشتن اولین قدم ها جای خطرناکی است. اینجا زیستگاه بیشتر شکارچیان بزرگ است.

کلیپ چالش مادر برای نجات بره آهو

دانلود با کیفیت بالا

بیشتر ِ بچه آهو های تامسون در اولین ساعت زندگی شان زنده نماندند .تنها امیدشان مخفی شدن است.مادران بره های خودشان را  تمیز می کنند.تا هر بویی را از بین ببرند.اما برای این آهو بره زمانی نمانده است.اگر مادرش آماده باش بایستد، قایم شدنش بچه اش لو میرود .بنابرین او  هیچ راهی جز دور شدن ندارد تا توجه شکارچیان را به خودش جلب کند و از بچه دور بشوند.

Protect the mother against predators
Protect the mother against predators

غریزه شکار چیتا ها با حرکت تحریک میشود یک  آهو بره بی حرکت خیلی به یک برآمدگی رو زمین شبیه است.بچه آهو کاری که می تواند بکند این است که آرام دراز بکشد و تکان نخورد. به این امید که اول کس ِ دیگه ای متوجه حضورش بشه. یوزپلنگ ها ها صبور هستند.اما آهو بره باید به زودی شیر بخورد.بدتر از همه، مایع تولد، مگس ها را جذب می کند.

گوساله یک بز کَلِ آب‌دوست ( .نوعی کل (بز کوهی) بزرگ‌جثه است که در بسیاری از نقاط آفریقای سیاه زندگی می‌کند)سرنوشت  شوم یه آهو بره .خوش شانسی یک بره دیگه است.

بیشتر بخوانید
رابطه عمیق با حیوانات وحشی در آفریقای جنوبی

زنده مانده در ۲۴ ساعت اول بزرگترین چالشی ِکه یک آهو بره باهاش مواجه می شود.  آنهائی که از پسش بر بیان میتوانند از بزرگ شدن در یکی از حاصلخیز ترین مکان ها در سیاره لذت ببرند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید