Home حیات وحش جنگجوی پرتقالی از طریق شاخکهایش سم را تزریق میکند.

جنگجوی پرتقالی از طریق شاخکهایش سم را تزریق میکند.

0
جنگجوی پرتقالی از طریق شاخکهایش سم را تزریق میکند.

جنگجوی پرتغالی یک موجود عجیب است که یک “ارگانیسم استعماری” تلقی می‌شود. یعنی از حیوانات و پولیپ‌های مختلفی تشکیل شده است که به تنهایی نمی توانند زنده بمانند. این حیوان از طریق شاخک‌های خود، سمی را به قربانیان تزریق می کند. قربانی دچار درد قفسه سینه ، مشکل در تنفس و حتی مرگ خواهد شد.


جنگجوی پرتغالی
جنگجوی پرتغالی

جنگجوی پرتغالی 

جنگجوی پرتغالی شاید یک عنوان انسانی باشد، اما در اصل نام جانداری دریایی شبیه به عروس دریایی است که می‌تواند بسیار مرگبار باشد.اعضاي اين گروه به جاي اينكه يك موجود زنده يكپارچه باشند،‌مجموعه‌اي از واحد‌ها با ساختار ژنتيكي يكسان هستند كه هريك كاري مجزا انجام مي‌دهند. بخشي از آنها شاخك‌ها را تشكيل مي‌دهند و بخشي ديگر ساختار گوارشي را ايجاد مي‌كنند.

جنگجوی پرتغالی با کمک مثانه پر از هوایش شنا می کند و با غشای عمودی شکلش بالا می رود.با چیزی که شبیه بادبان کشتی است.او را در میان امواج حفظ می کند.شناور بودن آنها باعث شده به شدت در معرض تشعشعات فرابنفش خورشيد قرار بگيرند، اشعه‌اي كه مي‌تواند با ايجاد جهش ژنتيكي منجر به ابتلا به سرطان شود.

جنگجوی پرتغالی
جنگجوی پرتغالی مي‌تواند تمامي آبزيان كوچك را از پا درآورد

اماجنگجوی پرتغالی با داشتن رگه‌هاي رنگارنگ و زيبايي در بدنش از ابتلا به چنين سرنوشتي خودداري مي‌كند. به گفته محققان اين رنگ‌ها عملكردي ضد‌آفتاب‌مانند دارند و مي‌توانند طول‌موج‌هاي مختلفي از فرابنفش را به خود جذب كنند.

همين رشته‌هاي رنگي باعث شده تا اين جنگجوي مرگبار به مجسمه‌هاي شيشه‌اي و زيبا شباهت پيدا كند و به سوژه عكاسي به نام آنساروف تبديل شوند.


این مطلب زا هم ببینید : کشنده ترین موجودات دریائی 


شاخك‌هاي جنگجوی پرتغالی شكار را اسير كرده و فلج مي‌كند. گاه ممكن است رشته های طویل در پشتش گاهی تا ۳۰ متر درازا دارند. شاخك‌ها حاوي بخش‌هايي نيزه مانند هستند كه مي‌توانند تركيبي از مواد سمي را به بدن شكار تزريق كند.

بیشتر بخوانید
آخوندک یا مانتیس قاتلی خونسرد | فیلم

هرکدام از آنها به هزاران سلول نیش دار مسلح هستند.هر شاخک توانایی کشتن ماهی، یا حتی در موارد نادر،انسان را دارند.شاخک های ماهیچه ای مخصوصی، قربانی را به دیگر شاخک ها منتقل می کند.تا هضم شود.

جنگجوی پرتقالی
شاخك‌هاي جنگجوی پرتقالی جنگجو شكار را اسير كرده و فلج مي‌كند

نيش جنگجوی پرتغالی مي‌تواند تمامي آبزيان كوچك را از پا درآورد. اما خطر اين موجود براي انسان‌ها به سن قرباني و محل گزيدگي بستگي دارد زيرا ضخامت پوست در مناطق مختلف بدن متفاوت است و در عين حال زنان و كودكان از پوست نازكتري نسبت به مردان برخوردارند.

همچنين پروتئين‌ها و چربي‌هايي كه سلول را احاطه كرده‌اند به آرامي توسط سم تجزيه شده و جنگجو مي‌تواند شكارش را به آرامي هضم كند.

گزيدگي در ناحيه گردن يك كودك مي‌تواند مرگبار باشد .زيرا حجم زيادي از سم وارد جريان خون مي‌شود. اما گزيدگي در ناحيه كمر يك مرد خطري به جز سوزش و التهاب به دنبال نخواهد داشت.

  جنگجوی جنگجوی پرتغالی شکمو ممکن است بیش از ۱۰۰ ماهی کوچک را در روز جمع کند

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here