کشنده ترین موجودات سمی در اعماق اقیانوس ها


تا به حال موجودات دریائی زیبائی را در آب دیده ایم ولی گونه های زیادی از این موجودات زیبا و درخشان بسیار سمی و خطرناک می باشند.در ادامه به ۸ موجود دریائی زیبا ولی سمی می پردازیم که چگونه میتوانند شکار خود را غافلگیر کنند و اینکه دربرابر تهدیدها از چه سلاح هائی استفاده میکنند.


پرتو ماهی برقی | فیلم

پرتو ماهی برقی که به آن اژدر ماهی هم می گویند و وزن آن تا ۳۴ کیلو هم میرسد.برخلاف پرتو ماهی هائی که با باله هاشان شنا میکنند ،اژدرماهی خود را مانند یک بمب افکن پنهان کار با دمی کوسه مانند به جلو می راند.

اژدر ماهی قادر خواهد بود تا ۵۰ ولت الکتریسیته آزاد کند

در حال بارگذاری پخش کننده...

به سلاحی کشنده کشنده مجهز است.سلاحی که با یک شوک الکتریکی قدرتمند شکار را بی حس کرده و می کشد.عضلات تقویت شده آبشش این ماهی در امواج منقبض می شود. قربانیان در زیر گنبدی خفناک به دام افتاده و سپس زیر رگباری از جریان الکتریکی که با شوک های پی در پی بر سرشان آوار میشود گیر می افتند.

پرتو ماهی برقی
پرتو ماهی برقی

در حالت عادی هیچ برقی نداشته و بی خطر می‌باشد . اما به محض اینکه احساس خطر کند، سریعا خود را شارژ کرده و آماده آزاد کردن انرژی الکتریکی می‌شود. انرژی که به صورت جران الکتریکی بوده از سر تا دم جانور تا شعاعی محدود و بسیار نزدیک به پوست جانور تشکیل یک میدان الکتریکی را می‌دهد. جریان الکتریکی ر قسمت پشتی جانور مثبت و در طرف سینه‌ای دارای بار منفی می‌باشد که با آزاد شدن آن به هر موجودی که در این میدان قرار گرفته باشد آسیب جدی می‌رساند،

سفره ماهی برقدار فاقد خار سمی بوده و بر روی دم آن‌ها هیچ خار سمی وجود ندارد. ارگان‌های التریکی که (الکتروسیت) (Electrocytes) نامیده می‌شوند، صورت عصب یا عضله الکتریکی در بدن این جانور وجود دارد که تعداد زیادی از این الکتروسیت‌ها در بدن هر گونه در کنار هم چسبیده شده است. هر ارگان یا سلول الکتریکی شبیه به یک پیل الکترو شیمیایی عمل کرده و توانایی تولید ۱۵/۰ ولت برق را دارد که در مجموع همه این الکتروسیت‌ها با هم می‌توانند انرژی الکتریسیته زیادی را تولید کنند.

پرتو ماهی
پرتو ماهی

انرژی الکتریکی آزاد شده توانایی از کار انداختن قلب انسان و دوربین دیجیتال را دارد. این جانور نسبت به نور فلش دوربین بسیار حساس بوده و سریعا واکنش نشان می‌دهد و نسبت به پالس‌های الکتریکی آزاد شده از دوربین دیجیتال به هنگام فیلمبرداری یا عکس برداری حساسیت داشته و از خود واکنش‌های تندی نشان داده و انرژی الکتریکی خود را آزاد می‌کند. این انرژی آزاد شده می‌تواند دوربین دیجیتال را براحتی از کار اندازد.

پرتو ماهی برقی

در اکثر موارد پرتو ماهی از این سلاح برای شوک داده به ماهی هائی استفاده میکند که هضم شان راحت تر است. اما در هنگام ترس از یک غواص ،اژدر ماهی قادر خواهد بود تا ۵۰ ولت الکتریسیته آزاد کند که برای برق گرفتگی کافی است.

بیشتر بخوانید
مار زنگی سمی خودش توسط مار غیر سمی king بلعیده میشود!!

برای کشنده بودن نیازی نیست بزرگ یا دارای الکتریسیته باشی.برخی قاتلین زیر آب جثه کوچک و با اشکال زیبا ظاهر می شوند.

هشت پای حلقه آبی | فیلم

اندازه هشت پای حلقه آّبی به سختی کمی بزرگتر از یک توپ گلف می شود. در استخر های جذرومدی اقیانوس هند به دنبال خوراک میگردد.این جانور به کلی ناشنوا است.اما با چشمان تیزبین و شامه ای فوق العاده این کمبود را جبران میکند.

در اینجا خرچنگ کوچک شکننده خبر ندارد چه تهدیدی در مقابلش قرار دارد.تا اینکه یک حمله و نیش سریع و بعد یک مرگ سریع به سراغش می آید.سم خرچنگ بیچاره را فلج میکند.هر چه نباشد این سم آنقدر قدرتمند است که یک انسان را در ۹۰ دقیقه بکشد.

هشت پا حلقه آبی سمی
هشت پا حلقه آبی سمی

این سم حاوی تترودوتاکسین می باشد که در بین جانوران سمی گزینه رایجی است.میزان ۱ میلی گرم از این سم برای کشتن یک انسان کافی است و متاسفانه هنوز هیچ پادزهری برای آن کشف نشده است.بادکنک ماهی ها و حلزون های مخروطی از این سم استفاده میکنند.سم توسط باکتری هائی که در غدد بزاقی اش زندگی میکنند ساخته می شود و ترکیبی قوی برای مقابله با شکار و اگر لازم بود برای شکارچی است.

هشت پای حلقه آبی سمی ترین آبزی اقیانوس
هشت پای حلقه آبی سمی ترین آبزی اقیانوس

رنگ این هشت پا آب زیرکار معمولا زرد کم رنگ  با حلقه های گیره است.اکر بترسد کیسه های زیر جوهر پوستش به سطح آمده و حلقه هایش را به رنگ آبی نگونی در می آورد.هشداری درخشان به تهدید های احتمالی میدهد.

خارج شدن سم سنگ ماهی  | فیلم

سنگ ماهی ها مانند جارو برقی غذایشان را یک باره می بلعند.سرعتش کم به نظر میرسد و طعمه ای راحت برای شکارچیان است.

در حال بارگذاری پخش کننده...

  نام این ماهی به دلیل شباهت ظاهری آن به سنگ است. روی قسمت پشت این ماهی ۱۳ باله تیغ مانند وجود دارد که زهر را از درون ۲ کیسه متصل به هر تیغه آزاد می‌کند. زهر این ماهی درد شدید همراه با شوک، فلج شدن و مرگ بافتی ایجاد می‌کند. این زهر به حدی دردناک است که گفته می‌شود قربانیان آن از شدت درد حاضر به قطع عضو آسیب دیده خود هستند.

سنگ ماهی سمی
سنگ ماهی سمی

این ماهی در آب‌های دریای عمان یافت می‌شود که عموماً زیر صخره‌ها زندگی می‌کند به عنوان سمی‌ترین ماهی در دنیا شناخته شده‌است. تعجبی ندارد سنگ ماهی ها را سمی ترین ماهی های جهان می نامند.این ماهی برای انسان تهدیدی مرگبار حساب میشود.خصوصا به این دلیل که شبیه سنگ معمولی می باشد.

نحوه خارج شدن سم سنگ ماهی با شتاب بالا

در حال بارگذاری پخش کننده...

اگر سفری به استرالیا داشتید باید بسیار مراقب این موجودات قاتل و کشنده باشید. ممکن است آن‌ها در زیر آب باشند یا در زیر شن و ماسه‌ها و یا حتی در زیر سنگ‌ها پنهان شده باشند. البته در بیرون از آب نیز این ماهی می‌تواند تا ۲۴ ساعت دوام بیاورد و به زندگی خود ادامه دهد.

خارج شدن سم خطرناک سنگ ماهی
خارج شدن سم خطرناک سنگ ماهی

 

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید