شکار و نبرد:مهیج ترین صحنه های دیدنی از گربه سانان بزرگ

در حال بارگذاری پخش کننده...

حیات وحش به کلیه جانداران ازقبیل پستانداران(شیر ،جگوار،پلنگ و…)، پرندگان، خزندگان و دوزیستان گفته می شود که به صورت وحشی و طبیعی بدون دخالت یا کمک انسان بر روی کره زمین زندگی کرده و آب و خوراک خود را خود تأمین می کند. و هر موجودی تلاش میکند برای بقاء و ایجاد نسل به مبارزه با حیات وجشی بپردازد . قاعدتا هر موجودی که برتر باشد شانس بیشتری برای حیاط و انتقال ژن به نسل های بعدی خودش را دارد.

شکار تمساح کیمان توسط جگوار

جگوار ها علاقه‌ای به تعقیب کردن طعمه و شکار خود ندارند و در عوض مایلند تا در جای مناسبی کمین کرده و در موقعیت مناسبی حمله کنند. جگوارها جانوران سریعی هستند اما این ویژگی را نمی‌توان جزو برترین یا شاخص‌ترین ویژگی‌های این جانور دانست. فک جگوارها بسیار قدرتمند است و دندان‌های این جانور هم بسیار تیز است به نحوی که جگوار به راحتی و با کوچکترین فشاری می‌توان با کمک فک و دندان‌های خود جمجه طعمه را سوراخ کند.

جگوار
جگوار

شکار بوفالو توسط سلطان جنگل شیر

تعداد زیاد گروه امنیت را بیشتر میکند .عضو گله بودن برای حیواناتی که در محیط باز مشغول به چریدن هستند یک شیوه دفاعی مهمی است و تنها بزرگ ترین شکرچی آفریفا شیر می تواند بوفالو را از پای در بیارد . آنها میدانند نباید به گله حمله کنند ، گله بدون دلیل گاهی وحشی هستند و اگر فرصتش را داشته باشند شیرها را لگد مال میکنند .

شیر در برابر بوفال

بوفالو ها وقتی استراحت میخواهند بکنند باید در تماس مستقبم با همنوعان خود باشند.هر عضو گله دوست دارند به سایرین نزدیک باشند و بدنش را به آنها بچسباند. این یک ویژگی بی نظیر در بین پستانداران است و می توان بوفالو را قهرمان رفتار جمعی و حرکت تیمی نامید.

بیشتر بخوانید
شهاب سنگ :اتفاقاتش بعد از برخورد به زمین | فیلم + عکس

نبرد دو پلنگ‌ نر برای حفظ قلمرو

پلنگ‌ ها مثل اکثر گربه‌سانان دیگر زندگی انفرادی دارند و فقط در فصل جفتگیری کنار هم هستند. آنها قلمرویی را برای خود مشخص کرده و به شدت برای حفظ آن تلاش می‌کنند. قلمرو پلنگ‌های نر بین ۳۰ تا ۷۸ کیلومتر مربع و قلمرو پلنگهای ماده، حدود ۱۵ کیلومتر مربع گزارش شده‌است.

نبرد دو پلنگ
نبرد دو پلنگ

پلنگ‌ ها دارای قلمرو می‌باشند و آن را به وسیلهٔ ادرار خود مشخص می‌کنند. در شرایط عادی پلنگ آرام و با وقار حرکت می‌کند ولی به راحتی می‌تواند سرعت خود را به ۶۰کیلومتر در ساعت افزایش دهد. پلنگ قادر است شش متر به صورت افقی و سه متر به حالت عمودی بپرد.

مبارزه گربه سروال با مار سمی

گربه سروال‌ ها گوشتخوارند و برای زنده ماندن حیوانات کوچک را شکار می‌کنند. سروال‌ ها غالبا از موش‌ها و دیگر جوندگان تغذیه می‌کنند اما در کنار آن‌ها ماهی، قورباغه، حشرات بزرگ و پرندگان نیز شکار می‌کنند. سروال‌ها برای شکار طعمه خود از حس بویایی و شنوایی قوی خود بسیار بهره می‌برند.

گربه سروال
گربه سروال

در این کلیپ دو گربه سروال با یک مار سمی رودرو می شود و هنگامی که این گربه به شکار خود نزدیک می‌شود، با پنجه‌های قدرتمند خود به سر مار می زند تا بتواند مار را   از پا در آورد . لازم به ذکر است که پاهای عقبی سروال‌ها بسیار قوی است به طوری‌که به آن‌ها امکان جهش‌های بسیار بلند را می‌دهد. و مار هم تلاش دارد با پرش و نشان دادن حالت های تهاحمی کاری کند که سروال بترسد و نبرد را رها کند.

غافلگیر شدن غزال توسط پلنگ

موفقیت بالای این گونه در حیات وحش تا حدی به قابلیت‌های شکارگری فرصت‌طلبانه‌اش، انطباق‌پذیری‌اش با زیستگاه‌های مختلف، امکان دویدن با سرعت ۵۸ کیلومتر در ساعت، توانایی بی‌نظیرش در بالارفتن از درخت حتی در حالی که لاشهٔ بزرگی را با خود حمل می‌کند . همچنین توانایی شناخته‌شده‌اش در حرکت پنهانی مربوط می‌شود.

پلنگ بیشتر طعمه هاش رو از طریق استتار ،مخفی شدن و غافلگیر کردن شکار میکند . پلنگ زمانی در شکارش موفق می شود که بتواند  خوب خودش را با محیط اطراف وقف بدهد و استتار کند.

پلنگ
پلنگ

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید