چطوری می توانیم از پشت لب تاپ و موبایل به حفظ پارک ملی گلستان کمک کنیم؟

این پلنگ زیبا در پارک ملی گلستان عکس گرفته شده است، منطقه ای با دهها پلنگ و خرس و هزاران جانور دیگر . باور می کنید شما هم می توانید از پشت لپ تاپ خود به حفظ پارک ملی گلستان کمک کنید، چگونه؟

پارک ملی گلستان حضور پلنگ
پارک ملی گلستان حضور پلنگ

آیا باور می کنید که می توانید با شرکت در یک سمینار علمی، به حفاظت از یکی از زیباترین پارک های ملی آسیا، یعنی پارک ملی گلستان کمک کنید؟ بله، دقیقا درحالیکه پشت لپ تاپ خود نشسته اید و به ۸ روایت دست اول درباره حیات وحش ایران گوش می کنید، شما به محیط بانان پارک ملی گلستان هم کمک می کنید.

همانطور که می دانید، پارک ملی گلستان یا جنگل گلستان، منطقهٔ حفاظت شده‌ای در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی است. این منطقه قدیمی‌ترین پارک ملی زیبای ثبت شده در ایران و پناهگاهی کم‌نظیر برای حیات‌وحش است که ۱۳۵۰ گونهٔ گیاهی و ۳۰۲ گونهٔ جانوری، از جمله نیمی از گونه‌های پستانداران ایران را در حدود ۹۰۰ کیلومتر مربع مساحت خود جای داده‌ است و به همین دلیل از سوی یونسکو به عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌است.

جنگل گلستان بدون تردید ارزشمندترین منطقه ایران چه از لحاظ کمیت و چه از نظر تنوع حیات جانوری و گیاهی است. تنوع زیستی پارک گلستان حتی فراتر از برخی کشورهای اروپایی است که صدها برابر این پارک وسعت دارند. نام استان گلستان هم از روی این منطقه انتخاب شده‌است.

درباره کنفرانس؟

روز ۲ خرداد مصادف با ۸ می، روزجهانی تنوع زیستی است. این روز ابتدا در سال ۱۳۷۲ با هدف آشنایی هرچه بیشتر عموم مردم با تنوع زیستی و لزوم حفاظت از آن از سوی سازمان ملل اعلام شده است. به همین مناسبت در ۷ خرداد ماه (بعد از تعطیلات) اولین کنفرانس مجازی تنوع زیستی را برگزار میکنیم.

بیشتر بخوانید
شکار و نبرد:مهیج ترین صحنه های دیدنی از گربه سانان بزرگ

معمولا هر سال در این تاریخ، برنامه های آموزشی و علمی متعددی در سرتاسر دنیا برگزار می شود، ولی امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، می توان از این فرصت برای برگزاری نخستین “کنفرانس مجازی تنوع زیستی ایران” استفاده نمود.

مشارکت شما؟

هزینه شرکت در این سمینار، پس از کسر هزینه های خرید سرویس آنلاین خدمات سمینار از شرکت (۲۳۷۰۰۰ تومان)، وارد حساب نذر طبیعت تا برای خرید یک اسب برای محیط بانان پارک گلستان استفاده شود. به این صورت، ضمن بزرگداشت روز جهانی تنوع زیستی، همگی در ارتقای حفاظت از تنوع زیستی پارک ملی گلستان هم مشارکت کرده ایم.

در این کنفرانس علمی شرکت کنید و آنرا نیز به دوستان خود معرفی کنید.

برای ثبت نام کافیست به لینک زیر مراجعه کنید و از همین حالا ثبت نام نمائید

https://eseminar.tv/webinar/اولین-کنفرانس-مجازی-تنوع-زیستی

پارک ملی گلستان
پارک ملی گلستان

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید