poseidon (پوسایدون ) بمب آخر زمانی روسیه | فیلم

بمب اتم را در کف اقیانوس منفجر کنیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اگر در دراز گودال ماریانا بمب اتم منفچر بشود دنیا تمام نمی شود ولی مشکل خیلی بزرگی رخ می دهد.

در خیلی از جاهای جهان بمب اتم آزمایش شده است . مثلا در فضا کشور شوروی و آمریکا بارها بمب اتم را آزمایش کرده اند.وقتی بمب اتم در فضا منفجر می شود موچ الکترومگنتیک آن ماهواره ها را مختل میکند که EMP نام دارد .

اما انفجار یک بمب اتم زیر آب بسیار می تواند بسیار فاجعه آور باشد.یک سوپر مگا سونامی ایچاد میکند . در این سوپر سونامی ارتفاع موچ به ۵۰۰ متر خواهد رسید و بدتر از خود موج این است که داخل آن پر از مواد رادیواکتیو خواهد بود.

بمب اتم Poseidon

متاسفانه کشور روسیه یک بمب اتم برای انفجار در زیر آب ساخته است. نام بمب Poseidon است که نام یکی از خدایان رم باستان که خدایان آب شور و شیرین دریاها است.ساخت این بمب اتم سال ۲۰۱۵ لو رفت و مشخص شد که روسیه آن را ساخته است.اطلاعات منتشر شده از این بمب مانند یک قیلم تخیلی شگفت آور است.

poseidon

این بمب Poseidon  هم می تواند داخل یک زیر دریائی یا داخل یک جعبه در کف اقیانوس باشد.گیرنده های داخل جعبه منتظر هستند که هر موقع دستور صادر شد بمب حرکت کند و و قتی شروع به حرکت کند ۱۰ هزار کیلومتر برد آن است.برای اینکه هیچ توجهی را به خودش جلب نکند خیلی آرارم به صورت تلاطم جرکت می کند که هیچ راداری قادر به تشخیص آن نمی باشد.

پوسایدون

وقتی بمب Poseidonبه هدف نزدیک می شود یکبار سرعتش به ۱۶۰ کیلومتر می رسد و به هدف می خورد. شاید رادارها وقتی نزدیک شد شناسائی کنند ولی دیر است و دیگر فایده ای ندارد و تا اینکه بخواهند منهدمش کنن  بمب  Poseidonبه هدف اصابت کرده است.

خصوصیات بمب Poseidon

بمب Poseidon قویترین بمب جهان است که ۲۰۰ مگا تن قدرت زیر میلیون ها تن آب را دارد.بزرگترین بمبی که قبلا ساخته شده است بمب تزار است که شوروی آن را تست کرده است.این بمب در شعاع ۵۵ کیلومتری اش همه چیز را نابود و هیچ ساختمانی باقی نمی ماند.اگر در ۱۰۰ کیلومتری بمب تزار باشید بدن شما تا درچه سه می سوزد.

وقتی این بمب تست شد تا شعاع ۱۰۰ کیلومتری همه شیشه ها شکست.این بمب در NOVAYA ZEMLYA در روسیه آزمایش شده بود که بعد از این انفجار شیشه های فنلاند و نروژ هم شکسته شد.موج این انفجار سه بار دور کره زمین چرخید.

تصورش که بمب اتمی Poseidon  چهار برابر بمب تزار قدرتمند تر است بسیار وجشتناک است و اگر در زیر آب منفجر بشود موج ۵۰۰ متری بوجود می آورد موجی که ۱۶ برابر موج  سونامی اقیانوس هند که موجش ۳۰ متر است می باشد.

بیشتر بخوانید
گوشت قرمز بخوریم یا نه؟آیا خوردن گوشت منجر به سرطان می شود؟

این بمب طوری ساخته شده است که مقدار زیادی مواد رادیااکتیو را داخل آب قرار می دهد که حیات داخل آب به کلی از بین می رود.برای جلوگیری از منفجر شدن این نوع بمب هیچ پدافندی وجود ندارد .

دانشگاه واشنگتون گفته اگر یک بمب ۱۰۰ مگاتنی که نصف بمب اتم poseidon   منفجر بشود تمام سواحل آمریکا زیر آب می رود و تمام ساختمانها را از بینی میبرد و در برگشتش زمین مرگبار به جا می گذارد.زمینی که آلوده به مواد رادیواکتیو است.در روسیه ۳۰ عدد از این بمب ها سفارش داده شده است که نصف آن در vladivostok  است.

توانائی بمب Poseidon

«پوسایدون» بزرگ ترین اژدری است که تاکنون ساخته شده که تقریباً ۲۰ متر طول و حدود ۲ متر عرض دارد. این اژدر هسته ای برای طی مسافت های طولانی در اقیانوس ها طراحی شده تا پس از انفجار کلاهک گرما هسته ای خود، می تواند شهرهای ساحلی یا پایگاه های دریایی دشمن را به طور کلی نابود سازد.

همچنین به ادعای مقامات روسی، این اژدر هسته ای توانایی هدف قرار دادن ناوگان های دریایی دشمن را داراست و کلاهک آن نیز به قدری بزرگ است که می تواند یک ناو هواپیمابر آمریکایی را به طور کامل نابود نماید. آغاز ساخت این اژدر به سال ۲۰۰۸ بر می گردد که نیروی دریایی روسیه یک زیردریایی خاص به نام «ساروف» (Sarov) را دریاف کرد که قرار است این اژدر غول پیکر جدید روی آن نصب شده و آزمایش گردد

گزارش پنتاگون درباره بمب Poseidon

پنج سال پیش پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا در گزارشی هشدار داده بود که روسیه در حال توسعه یک سلاح هسته‌ای بسیار مخرب جدید در قالب یک اژدر زیردریایی غیرقابل تشخیص است که به آسانی می‌تواند یک شهر بزرگ ساحلی آمریکا نظیر نیویورک را از صحنه روزگار محو کند و معادلات جنگ دریایی را تغییر دهد.

وزارت دفاع آمریکا در گزارش ۷۴ صفحه‌ای موسوم به “بازبینی مواضع هسته‌ای” که آن زمان، در وبسایت این وزارتخانه منتشر شد متذکر شده بود امکان وجود یک موشک هسته‌ای زیردریایی وحشت‌آور نزد روسیه موسوم به “سلاح روز قیامت” را تایید می‌کند.

این زیردریایی روسی با اسم رمز سیستم “وضعیت-۶” معرفی و اینگونه توصیف شده بود که یک “اژدر زیردریایی ۱۸۲ متری مجهز به سلاح هسته‌ای و با قدرت پیشران هسته‌ای، قاره‌پیما و خودکار” با قابلیت هایی به مراتب بیشتر از همتاهای غربی خود است.

بنا بر گزارش وقت پنتاگون کلاهک هسته‌ای این سلاح هزار برابر ویرانگرتر از بمب‌هایی است که آمریکا روی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی ژاپن انداخت. همچنین این سیستم قادر است بدون شناسایی شدن و به شکلی رادارگریز در زیر آب‌های دریا برای هزاران مایل حرکت کند و منجر به ایجاد سونامی آب‌های رادیواکتیوی روی یک شهر شود.

 

 

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید