پل میلائو مرتفع ترین و حیرت انگیزترین پل کابلی جهان

پل باشکوه میلائو بر روی ۷ ستون بنا شده و به طور میانگین روزانه در حدود سی هزار وسیله نقلیه از روی آن عبور می کنند! این پل دارای مسیری دوطرفه بوده و 2.5 کیلومتر طول دارد.

در حال بارگذاری پخش کننده...

پل میلائو ویادوکت (Millau Viaduct)

این پل در شمال فرانسه و روی رودخانه تارن کشیده شده است و بلندترین پل دنیا محسوب می‌شود. این پدیده مهندسی مدرن نه تنها یک معماری فرانسوی به شمار می‌رود بلکه در نوع خود شاهکار است.

پل باشکوه میلائو بر روی ۷ ستون بنا شده و به طور میانگین روزانه در حدود سی هزار وسیله نقلیه از روی آن عبور می کنند! این پل دارای مسیری دوطرفه بوده و ۲٫۵ کیلومتر طول دارد.

ارتفاع این پل به قدری زیاد است که به نقل از نورمن فاستر “رانندگی بر روی آن مانند پرواز در میان آسمان است!”مهندس سازنده این پل مدعی شده که این پل حداقل ۱۲۰ سال عمر مفید خواهد داشت. پایه های این پل عظیم از ترکیب بتن در پایین و فولاد در بالا ساخته شده که در نوع خود بی نظیر است.

پل میلائو
پل میلائو

منظره شگفت انگیز پل

منظره پل به خصوص به هنگام ظلوع و غروب آفتاب بسیار دیدنی بوده پل میلائو به نحو شگفت انگیزی در میان مناظر طبیعی و تفرجگاه های جنوب فرانسه جا خوش کرده است! میزان استقبال از این پل به حدی زیباد بود که در تابستان سال ۲۰۰۸ مسیر پل به علت ترافیک شدید رخ داده در آن مسدود گردید.

سفر به این پل حیرت انگیز

برای سفر به پل میلائو می توانید با اتومبیل اجاره ای از مسیرهای دلخواه به دره رود تارن سفر نمایید و علاوه بر بازدید از این سازه مشهور معماری جهان از دیدنی های اطراف پل و تفرجگاه های موجود در منطقه نیز بهره لازم را ببرید. برای اطلاعات بیشتر با توریاب تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید
چرا پل ریون انتریون با اینکه روی گسل فعال قرار دارد ضد زلزله است!؟

مشخصات فنی

جاده پل به طول ۲۴۶۰ متر از مقاطع فولادی در ۸ دهنه با عرض ۳۲ متر و فاصله متوسط ۳۴۲ متر بین هر ستون تشکیل شده است. این جاده بیش از ۳۶،۰۰۰ تن وزن داشته و با عمق ۴٫۲ متر به عنوان طولانی‌ترین جاده کابلی پل در جهان به حساب می آید. جاده پل شیبی ۳٪ از جنوب به شمال طی کرده و همچنین انحنایی به شعاع ۲۰ کیلومتر در سطح را به دلیل ایجاد زاویه دید بهتر برای رانندگان داراست.

جاده پل بر روی ۷ ستون بتنی که ارتفاع آنها از ۷۷ تا ۲۴۶ متر متغیر است قرار گرفته است. ضخامت ستونها در پی ۲۴٫۵ متر بوده که در نهایت به ۱۱ متر ختم می شود. هر کدام از ستون‌ها نگهدارنده دکلی ۸۷ متری است که ۷۰۰ تن وزن دارد.

پل میلائو :هزینه های ساخت

احداث پل میلو نزدیک به ۳۹۴ میلیون یورو هزینه داشته که شرکت فرانسوی سازنده آن (Eiffage)، در ازای دریافت عوارض عبور و مرور خودروها از روی پل به مدت ۷۵ سال، هزینه ساخت و ساز پل را پرداخته است.برای ساخت پل بیش از ۱۲۷٬۰۰۰ متر مکعب بتن، ۱۹٬۰۰۰ تن فولاد برای آرماتورها و ۵٬۰۰۰ تن فولاد پیش تنیده برای کابل‌ها به کار رفته است. به ادعای سازندگان پل، پل میلو عمر مفیدی برابر با حداقل ۱۲۰ سال خواهد داشت.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید