هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ که تبدیل به هتلی لوکس شد!

یک بوئینگ 727 قدیمی که متعلق به سال 1965 بود ، سال ها از آخرین پروازش در مسیر آفریقای جنوبی و آویانکا می گذشت تبدیل به هتلی جالب و لوکس شده که در طراحی کم نظیر است.

در حال بارگذاری پخش کننده...

هتل کاستا ورد در کشور کاستاریکا

کاستاریکا یکی از مکان های جذاب برای گردشگران است که بیش از هرچیز به اقامتگاه های ساحلی و جنگلی اش معروف است. اما جالب است بدانید که یکی از مشهورترین هتل های هواپیمایی در این کشور قرار دارد. هتل کاستا ورد اتاق های استاندارد و معمولی و اقامتگاه های ییلاقی نیز ارائه می کند، اما اقامتگاه منحصربفردش یک هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ است که به هتلی مجلل تبدیل شده است. این هواپیما روی ستونی به ارتفاع بیش از ۱۵ متر قرار گرفته است و چشم انداز زیبایی به جنگل های بارانی و اقیانوس آرام دارد. داخل هواپیما به کلی تغییر پیدا کرده و با مبلمان چوبی و صنایع دستی اندونزیایی تزئین شده است.

تبدیل هواپیمای بوئینگ به هتل
تبدیل هواپیمای بوئینگ به هتل

داستان ساخت هتل لوکس با هواپیما چیست؟

یک بوئینگ ۷۲۷ قدیمی که متعلق به سال ۱۹۶۵ بود ، سال ها از آخرین پروازش  در مسیر آفریقای جنوبی و آویانکا می گذشت و در فرودگاه سنت خوزه  که فرودگاهی است در ۱۲ مایلی غرب پایتخت کاستاریکا ، پرواز دیگر هم نوعانش را نظاره می کرد .

بدنه ی هواپیما کاملا سالم بود ، تنها دلیلی که باعث شده بود بال هایش دیگر توان پرواز نداشته باشند بالا رفتن سنش بود . مدتی از این روزگار می گذشت تا این که مسئولان به فکر افتادند تا کاربری این هواپیما را تغییر دهند .

و حالا  این هواپیما که روزی تنها در فرودگاه San jose افتاه بود، تبدیل به هتلی جالب و لوکس شده که در طراحی کم نظیر است.

تبدیل هواپیمای بوئینگ به هتل

محل هتل لوکس

بعد از کلی بررسی و مطالعه تصمیم گرفتند که این هتل را در پارک ملی مانوئلآنتونیو ( Manuel Antonio National Park ) بنا کنند . پارک ملی که چشم اندازی بی نظیر به اقیانوس آرام دارد و یکی از پر بازدید ترین اماکن گردشگری و توریستی کاستاریکا بود و در سال چیزی در حدود ۱۵۰٫۰۰۰ بازدیدکننده داشت . در داخل این پارک ملی چندین اقامتگاه مختلف وجود داشت اما قرار شد یک جای متفاوت در مجموعه تفریحگاه های  “کاستا وِرده” در این پارک  بنا شود .

جابجائی هواپیما برای ساخت هتل

مراحل انتقال بوئینگ ۷۲۷ از فرودگاه سن خوزه به محل مورد نظر شروع شد . در این عملیات که از ۵ کامیون و چندین و چند نیروی انسانی و انواع و اقسام ماشین آلات و ابزار جا به جایی استفاده شد ، تمام قسمت های مختلف هواپیما به صورت قطعات مجزا به نقطه ای که قرار بود این هتل ساخته شود بعد از طی ۱۵۰ کیلومتر مسافت منتقل شد.

بیشتر بخوانید
هتل مارینا بی سندز :بزرگترین استخر شناور در طبقه ۵۷ و پارک آبی در جهان

این عمیات انتقال متاسفانه تا حدی تاثیرات منفی در مسائل زیست محیطی منطقه داشت. اما هیچ چیز نتوانست جلوی پیشرفت این پروژه را بگیرد و در نهایت بعد از چندین روز کار سخت تمام قطعات به محل مورد نظر رسیدند و عملیات ساخت شروع شد .

برای این که بتوان از داخل این اقامتگاه شاهد یک منظره ی وصف نشدنی باشیم لازم بود تا آن را بالاتر از سطح زمین بسازند . پس یک سکو به ارتفاع ۵۰ متر ساختند و دماغه ی هواپیما را روی آن قرار دارند . برای این که به خوبی بتوان از فضا استفاده کرد و مساحت اقامتگاهی که ساخته می شود مناسب باشد دو بال هواپیما شکسته شدند تا بتوان یک سقف روی قسمت وسط هواپیما زد و یک آلاچیق رو به اقیانوس بنا کرد .

تبدیل هواپیمای بوئینگ به هتل

طراحی داحلی هتل

مراحل ساخت و جابه جایی هتل با هر مشکل و سختی که بود به پایان رسید . اما داخل بدنه ی هواپیما تقریبا از بین رفته بود و بسیار قدیمی و فرسوده شده بود و عملا غیر قابل استفاده ، پس نیاز بود تا داخل لاشه ی هواپیما قابل سکونت شود .

رسیدن به این هدف انتخاب های زیادی داشت . می شد با هزینه ای کم هم به یک محل قابل سکونت رسید . اما حالا که تمام سختی های انتقال را به جان خریده بودند حیف بود که از کنار این موضوع به سادگی بگذرند . این کار به بهترین شکل ممکن انجام گرفت ، از بهترین مصالح ممکن استفاده شد و هر چه که برای یک اقامت چند روزه نیاز بود در این هواپیما مهیا شد تا بتوان به آن لقب هتل داد . مثلا در تمام مبلمان و صنایع چوبی که در این هتل به کار رفته از چوب ساج اندونزییایی استفاده شده است .

تبدیل هواپیمای بوئینگ به هتل
تبدیل هواپیمای بوئینگ به هتل

در کنار تمام این تغییرات و لوکس کردن داخل هواپیما ، قسمت کابین خلبان آن بدون هیچ تغییری باقی ماند تا شما بتوانید برای چند روزی هم که شده خلبان بودن را تجربه کنید .

قسمت های مختلف این هتل  عبارت اند از : سالن غذاخوری تلویزیون‌های صفحه تخت آشپزخانه دو حمام دو اتاق خواب

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید