نبرد خونین پنگوئن نر با هم نوعش بخاطر خیانت همسرش

پنگوئن نر عصبانی که تحقیرشده، با پنگوئن نر جدید دعوا کرده. این دو رقیب عشقی برای به دست آوردن پنگوئن ماده به بدترین شکل ممکن با هم جدال کرده و موجب زخمی شدن یکدیگر می شوند.

در حال بارگذاری پخش کننده...

نبرد خونین پنگوئن نر(توضیحات کلیپ)

پنگوئن نر وقتی به خانه باز می گردد متوجه می شود که جفتش، عشق تازه ای برای خود یافته و مشاهده این صحنه موجب برافروخته شدن او و آغاز یک جنگ خونین می شود.

این پنگوئن نر عصبانی که تحقیرشده، با پنگوئن نر جدید دعوا کرده و با نوک خود به چشم و صورت وی ضربه می زند. این دو رقیب عشقی برای به دست آوردن پنگوئن ماده به بدترین شکل ممکن با هم جدال کرده و موجب زخمی شدن یکدیگر می شوند.

در میانه مبارزه، تصمیم می گیرند به آن پایان داده و به پنگوئن ماده حق انتخاب بدهند. اما در کمال ناباوری، پنگوئن ماده، عشق جدیدش را به همسر کنونی خود ترجیح داده و با هم از آنجا دور می شوند.

اول این طور به نظر می رسد که همسر او این شکست را قبول کرده و در کنار فرزندانشان شاهد رفتن آنها با هم است. اما این گونه نیست و مرد خانواده با حالتی تهاجمی به عشق زن خیانکار خود حمله کرده و راند دوم مبارزه آغاز می شود. اما دوباره شکست می خورد.

راوی در بخشی از این ویدئو می گوید: «پس از رفتن آن دو باهم، مرد خیانت دیده و شکست خورده، برای بار آخر همسر خود را صدا می کند، اما او برای بازنده ها وقت ندارد.»

نبرد خونین پنگوئن
نبرد خونین پنگوئن

خصوصیات پنگوئن آدلی

آدلی ها نیز مثل دیگر پنگوئن ها شناگران ماهر و کارآمدی هستند. ممکن است در یک سفر رفت و برگشت، ۱۸۵ مایل (حدود ۳۰۰ کیلومتر) شنا کنند تا برای خود یک وعده غذایی مهیا سازند.
در طول فصل زاد و ولدشان در بهار (در اکتبر)، به حاشیه سواحل صخره ای قطب جنوب می روند؛ جایی که در اجتماعات بزرگی به نام کلونی با هم زندگی می کنند. این کلونی ها می توانند شامل هزاران پرنده باشند.
آدلی ها، فقط یکبار روی زمین لانه می سازند و آن را با سنگ های کوچک مرزبندی می کنند.اگرچه به “راه رفتن اردک وار” معروفند، اما رهروان قابلی هستند که می توانند مسافت های طولانی را روی خشکی طی کنند. در اوایل بهار، قبل از شکستن ورق های عظیم یخ، ممکن است مسافتی حدود ۳۱ مایل (۵۰ کیلومتر) را از لانه هایشان در خشکی بپیمایند تا به آب های باز برسند.
پنگوئن های آدلی نر در پرورش نوزادان به جفت های خود کمک می کنند و نر و ماده آن بدون بازرسی و معاینه از نزدیک، قابل تشخیص نیستند. آنها به نوبت روی یک جفت تخم خود می نشینند تا آنها را گرم نگه دارند.

بیشتر بخوانید
قورباغه نری که صدای بلندش ماده ها را جلب میکند و هم خفاش را به سمتش هدایت میکند

پنگوئن های بالغ آدلی، در حال سنگ دزدی از لانه همسایه های خود مشاهده شده اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید