مبارزه با جاذبه زمین با ساخت بلندترین برج انسانی

در حال بارگذاری پخش کننده...
مردمان کشور اسپانیا دارای مراسم و جشن هایی عجیب و در عین حال جالبی هستند.در یکی از این رقابت های سنتی و بسیار مهیج حدود ۵۰۰ نفر در ساخت بلندترین برج انسانی به رقابت پرداختند و با جاذبه زمین به مبارزه می پردازند.

ساخت بلندترین برج انسانی

تیم های مختلف از شهرهای مختلف برای ساخت بلندترین برج انسانی رقابت می کنند . در این مسابقه فشار جمعیت خیلی زیاد است ، اعضای هر تیم در یک دایره کنار هم قرار گرفته اند.کسی که از فاصله دور این صحنه را را نگاه میکند فقط جمعیت زیادی از مردم را می بیند که با بی نظمی در کنار هم قرار گرفتند و از سر و کول هم بالا می روند .
تمام این ساختارها در پایه ای متقارن هستند که از خط های مرکزی برای انتقال نیرو به مرکز استفاده می شود که بتوانند بلندترین برج را درست کنند. این برج های انسانی نشان می دهند که برای غلبه به جاذبه به چه چیزهائی نیاز دارید .
بلندترین برج انسانی
بلندترین برج انسانی

تاثیر جاذبه زمین

در قسمت پائین برج ، اعضای تیم طوری قرار میگیرند که وزن افراد در قسمت های بالائی به طور مساوی پخش شود . تا اینکه تاثیر نیروی جاذبه را بر روی خود از بین ببرند . این کار اشکال ساده و قوی به وجود می آورند. قویترین شکل ، دایره است . شکلی متقارن که از همه جهات برابر است ، هیچ شکلی نمی تواند وزن برج را به این اندازه تقسیم کند. هیچ شکلی به برج چنین قدرتی نمیدهد .ولی هر مقدار این اشکال قوی باشند جاذبه تاثیر خود را دارد.

بلندترین برج انسانی برای غلبه بر جاذبه زمین

قدرت جاذبه زمین به این معنی است که وزنی که روی شانه های فرد قرار می گیرد ، غیرقابل تحمل است.اگر یک نفر مرتکب خطائی شود ، امکان کج شدن برج و زمین خوردن فرد بالای برج وجود دارد.ولی به این برج ها از زوایه دیگری نگاه کنیم : آنها نشان می دهند که جاذبه چگونه کار میکند .

بیشتر بخوانید
چگونه سیاره زمین در مقابل بادهای خورشیدی سوزان محافظت می شود؟
بلندترین برج انسانی
بلندترین برج انسانی

مسابقه بزرگترین برج انسانی

 یک تیم ۵۰۰ نفری در رقابت برای ساخت بلندترین برج انسانی جهان در ناحیه تاراگونا در شمال شرقی اسپانیا شرکت کردند.جایزه تعیین شده این رقابت به تیمی تعلق می گرفت که بتواند سخت ترین و بلندترین برج انسانی را بسازد.بعد از پنج دور رقابت سرانجام برجی موسوم به (Castells) ساخته شد که ارتفاع آن به حدود ۱۰ متر می رسید.

پیشینه این مراسم سنتی به حدود قرن ۱۸ در ناحیه کاتالونیا می رسد که گفته می شود برای اولین بار یک برج انسانی در این ناحیه ساخته شد.در این رقابت که با خطراتی نیز همراه بود عده ای از مردم زخمی شدند. حدود بیست هزار نفر تماشاگر از نزدیک شاهد این رقابت مهیج بودند.در این رقابت که با خطراتی نیز همراه بود عده ای از مردم زخمی شدند.

جایزه تعیین شده این رقابت به تیمی تعلق می گرفت که بتواند سخت ترین و بلندترین برج انسانی را بسازد.بعد از پنج دور رقابت سرانجام برجی موسوم به (Castells) ساخته شد که ارتفاع آن به حدود ۱۰ متر می رسید.

ساخت برج به ارتفاع ۱۰ متر
ساخت برج به ارتفاع ۱۰ متر

در این مسابقه عجیب، هر تیمی که بتواند بدون زمین افتادن برج بلندتری را ایجاد کند و دوباره ساختارش را به هم بریزد برنده مسابقه است. معمولا این مسابقه بدون داشتن مصدوم به پایان نمی‌رسد.تیم‌های زیادی برای ساخت برج‌های انسانی گرد هم می‌آیند و در این مسابقه شرکت می‌کنند. این مراسم بازتابی جهانی داشته و سالانه گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان برای تماشای این مراسم با شکوه به کاتالونیا سفر می‌کنند.

اتحاد و یک‌دستی مردم اسپانیا در این مراسم باعث باشکوه‌تر شدن آن می‌شود و تماشایی است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید