رستوران سیروکو:مرتفع ترین رستوران جهان در طبقه ۶۴ با دید پانوراما

رستوران سیروکو در بانکوک تایلند است. دسر مخصوص خواستگاری سرو می شود که قیمت آن ۵۰ هزار دلار است و از عسلی استفاده میشود که در هیمالیا است و هم چنین ۳۰ گرم خاویار که حدودا هزار دلار قیمتش است.کلیپ دیدنی و جالب از رستوران

رستوران سیروکو

در غرب ناحیه تجاری بانکوک،برح استیت با ۶۴ طیقه سر بر افراشته است. جواهر درخشان این برج ، رستوران روی سقف آن است.در ارتفاع ۲۴۵ متری واقع شده و یکی از مرتفع‌ ترین رستوران های دنیا به شمار می‌رود که روباز است.منظره پانوراما مرتفع به ویژگی رستوارن تبدیل شده است و ان را به مکانی مشهور کرده است که آن را باید دید.از سال ۲۰۰۳ که رستوران برای اولین بار شد،به طور مداوم به عنوان یکی از مرتفع ترین اماکن تفریحی مرتفع انتخاب شده است.

رستوران سیروکو
رستوران سیروکو مرتفع ترین رستوران در دنیا

ساخت و ساز رستوران در ۷۰ روز

آسانسور پیشرفته هتل مهمانان را به سرعت و دز کمتر از یک دقیقه به طبقه بالا می برد.رقابت درست در آغاز ساخت و ساز شروع شده است . با وجود محل بلند رستوران کار ساخت و ساز تنها در ۷۹ روز به پایان رسیده است.با توجه به اینکه تنها یک اسانسور وجود داشت
که افراد و وسایل را بالا ببرد ، ۱۰۰نفر هم روی ساختمان کار میکردند. سازه های ۱۰۰تنی از فولاد را ساختند که زیر ساخت این رستوران را تشکیل میداد.

رستوران سیروکو
رستوران سیروکو

تمام سطوح مختلفش روی فولاد بنا شده است. در این رستوران سقف و دیواری وجود ندارد که تابلوی نقاشی نصب کنند . در عوض منظره بانکوک متحیرکننده و شگفت انگیز را می بینند.هیچ فرش قرمزی در دنیا این احساس را به آدم نمی تواند بدهد که پائین آمدن از پله های رستوران به شما بدهد.

روزهای بارانی در رستوران روباز

آب و هوای بانکوک به این معنی است که آفتاب با شکوه می تواند با سرعت جای خوذ را به باران سیل آسا بدهد.و رستوران برای تغییر این آب هوا فکری کرده است.یکی از مزایای بلندترین ساختمان فضای باز دنیا این است که منظره ای ۲۷۰درجه از شهر را دارد. و باران امدن چیزی عجیبی در بانکوک نیست.آنها برای همیشه آماده باش و در طول هقته تمرین میکنند که بتوانند مهمانان را به ساختمان گنبدی انتقال بدهند.

بیشتر بخوانید
آئین بیشنو :پاسدار همه جانداران از جمله گیاه،درخت،طبیعت تا حیوان و انسان

در حال بارگذاری پخش کننده...

رستوران ۲۸ میز دارد که برای هر میز یک کارمند دارند.آنها مهمانان را به رستورانی که در گنبد ساختمان آماده شده است راهنمائی میکنند.
و با احترام همراهی می شوند بدون اینکه خیس بشوند.شامپاین به عنوان بخشی از مراسم روزهای بارانی سرو می شود و غذائی که پیش تر سر میز نرفته باشد به سمت ساختمان گنبدی برده می شود. دوباره فضای باز را آماده میکنند. چون وقتی باران بند بیاید ، مهمانان به سرجای اول خود برمیگردند. این کار را در کمتر از ۱۵ دقیقه انجام می دهند.

گرانترین دسر برای خواستگاری

گروه کارکنان فکر میکنند گرانترین دسر دنیا را تهیه کرده اند. قیمت دسر سیروکو ۵۰ هزار دلار است. این دسر مخصوص افرادی است که قصد خواستگاری دارند. این دسر تجملاتی با یک راز عاشقانه قیمت نجومی اش را توجیه میکند.درب این جعبه شیرینی یک حلقه الماس پنهان است.این شیرین توسط شیرینی پز ارشد اختصاصی رستوران آلکس تهیه شده است. زوج خوشبخت در ازای ۵۰هزار دلار نه تنها میتواند حلقه را نگه دارد بلکه طعم کمیاب و گرانترین مواد اولیه دنیا را خواهند چشید.

در حال بارگذاری پخش کننده...

در دسر شانه عسل  هیمالیائی است.که از زنبورهای وحشی گرفته شده است. این عسل را می توان از گل های بسیار کمیاب گرفت که فقط در هیمالیا پیدا میشود.خاویار ۹۰ ساله ای ماهی سفید که پیدا کردنش بسیار سخت است.

چیزهای بسیار کمیاب ، قیمت بسیار بالائی هم دارد.حتی قوطی که خاویار در آن قرار دارد نیز از ۲۴ عیار طلای فشرده ساخته شده است.
۳۰ گرم خاویاری که در دسر استفاده شده حدودا هزار دلار قیمت دارد.یک الماس ۲ قیراطی که دسر را به یکی از گرانترین دسرها تبدیل میکند.حلقه در یک گوی شکری قرار میگیرد که همزمان آدم را غافلگیر میکند و وادارش میکند که حسابی دسر را زیر و رو کند تا پیداش کند.

دسر
دسر

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید