چگونه با دستمال کاغذی و پارچه خانگی ماسک درست کنیم؟

این روز‌ها با شیوع بیماری کرونا در کشور و لزوم رعایت بهداشت فردی و نکات مهم جهت جلوگیری از ابتلا به این ویروس باعث شده است که استفاده از ماسک‌های تنفسی افزایش یابد.

در حال بارگذاری پخش کننده...

آموزش ساخت ماسک بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا

پیش از اینکه آموزش ساخت ماسک را شروع کنیم این نکته را یادآور شویم که این ماسک‌ها جایگزینی برای ماسک‌های بهداشتی محسوب نمی‌شود. یکی از موثرترین راه‌ها برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های ویروسی استفاده از ماسک‌های تنفسی می‌باشد.

اما اگر دسترسی به این نوع ماسک‌ها به هیچ عنوان امکان پذیر نیست، ساخت ماسک پارچه‌ای می‌توانند گزینه مناسبی باشند.

البته پیش از مطالعه روش ساخت ماسک خانگی و استفاده از آن ذکر این نکته لازم است که بر اساس گفته مسئولان ارشد پزشکی کشور ماسک‌هایی که در منزل تولید می‌شود به طور قطع پارچه‌های آن مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی یا وزارت بهداشت نیست، از سوی دیگر  بر روند تولید بهداشتی ماسک و اینکه پارچه آلوده است یا خیر نظارتی وجود ندارد، ممکن است خود ناقل بیماری هایی باشند.

بر همین اساس اگر مردم از این گونه ماسک‌ها استفاده می‌کنند، شایسته است با توجه به اینکه نظارت بهداشتی بر روی تولید آن‌ها نیست، پیش از استفاده آن‌ها را شستشو، ضدعفونی و اتوکشی کنند.

یکی از مشکلات استفاده مکرر #ماسک، اذیت شدن پشت گوش به خاطر کش یا بنده.یک چرخی زدم و این روش‌ها رو پیدا کردم که احتمالا به درد خیلی‌ها بخورد.
راه حل:
– افزودن یک جفت دکمه به کلاه، روسری، مقنعه یا سربند.
– یک نوار پلاستیکی دندانه‌دار که می‌شه اون رو از بدنه بطری پلاستیکی برید.

بیشتر بخوانید
چگونه ویروس کرونا مثل آب خوردن از فرد ناقل به دیگران منتقل میشود؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید