ساحل آمالفی ایتالیا بهشت روی زمین | فیلم

آمالفی یکی معروفترین و زیباترین سواحل ایتالیاست.مسیری که یکی از زیباترین جاده های دنیاست و رانندگی در آن آرزوی خیلی هاست.

در حال بارگذاری پخش کننده...

ساحل آمالفی

یکی از معروف ترین سواحل ایتالیا ساحل آمالفی است، ساحلی با جاده ی پرپیچ و خم و تماشایی که گردشگران را مهمان چشم اندازهای نفسگیری از آبی بیکران دریا، صخره ها و گل های رنگارنگ می کند. با یک نگاه به ساحل آمالفی (Amalfi Coast) احساس می کنید که بهشت روی زمین را پیدا کرده اید،

همین ویژگی های محسورکننده هست که سالانه ۵ میلیون گردشگر را به مسیرهای جادویی این ساحل می کشاند. در این ساحل ۵۵ کیلومتری ۱۳ شهر کوچکی ساحلی در کنار هم قرار دارند که همگی توسط بزرگراه SS163 به هم متصل شده اند، مسیری که یکی از زیباترین جاده های دنیاست و رانندگی در آن آرزوی خیلی هاست.

AmalfiCoast

آب و هوای مدیترانه ای، تابستان های گرم و زمستان های ملایم، آمالفی را یکی از دوست داشتنی ترین سواحل دنیا کرده است. ساحل آمالفی در سواحل جنوبی خلیج سالرنو در دریای تیرنی قرار دارد و در سال ۱۹۹۷ در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

جاذبه های گردشگری ساحل آمالفی

شهر پوزیتانو | Positano

معروف ترین شهر ساحل آمالفی شهر پوزیتانو است اما بیشتر ساکنان این شهر توریستانی هستند که در ماه های تابستان به این منطقه رفته اند. در دیگر ماه های سال این شهر نسبت به شهرهای دیگر ساحل خلوت تر است.

شهر آمالفی

حالا که تا این ساحل آمده اید سری به شهر تماشایی آمالفی بزنید و از کلیسای جامع قرن سیزدهمی آمالفی و تزئینات خیره کننده اش دیدن کنید. شهر آمالفی یکی از معدود شهرهای ساحل آمالفی است که در  تمام مدت سال ساکنان بومی دارد و حتی کسانی که در پوزیتانو کار می کنند هم محل زندگی شان در آمالفی است.

بیشتر بخوانید
جزایر لنکاوی معروف به عقاب قهوه منطقه ای در مالزی | فیلم

شهر آترانی | Atrani

تمام شهرهای کوچک کنار این ساحل در نزدیکی هم قرار دارند پس می توانید چند روزی وقت بگذارید و جاذبه هایی را ببینید که با اینکه منحصربفرد و خیال انگیزنند اما بازدید کنندگان کمی دارند. دهکده تماشایی آترانی پر از خانه های صخره ای رنگارنگ، کلیساهای زیبا و میدان های جذاب است که یادآور شهرهای معروف ساحلی اند اما با این تفاوت که خبری از ازدحام و شلوغی در آن ها نیست.

Atrani

هتل سانتا کاترینا | Hotel Santa Caterina

ساحل آمالفی در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و مطمئنا مملوء از جاذبه های دیدنی و فرهنگی ست و هر شهر داستان مخصوص خودش را دارد. از آن جایی که ساحل آمالفی یک منطقه ی توریستی ست هتل های زیادی دارد که قیمت آن ها در اوج فصل های گردشگری خیلی بالا می رود. در بین این هتل ها، هتل سانتا کاترینا یکی از معروف ترین هاست؛ با اقامت در این هتل گران قیمت و لوکس از طریق مسیر جنگلی و پر پیچ و خم خودتان را به ساحل می رسانید. از آن جا سوار آسانسور می شوید، به روی صخره ها می روید و چشم اندازهایی را می بینید که تا به حال در هیچ جای دنیا آن ها را تجربه نکرده اید.

Hotel Santa Caterina

عبور از تونلی صخره ای

اگر جاده ی کنار ساحل را به سمت جنوب بروید در  مسیر بین شهرهای سورنتو و سالرنو به تونلی صخره ای می رسید که عبور از آن و تماشای چشم اندازهایش یکی از لذت بخش ترین بخش های سفرتان است.

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید