خلیج کریستالی در جزیره نوسا پنیدا اندونزی

بزرگترین مجموعه جزایر نوسا در خط ساحلی جنوبی بالی، جزیره نوسا پنیدا نام دارد. یکی از نقاط زیبای این جزیره ساحل کریستال Crystal Bay است که دارای ماسه های سفید زیبا و دست نخورده می باشد.

جزیره نوسا پنیدا 

جزیره نوسا پنیدا (Nusa Penida)، یک جزیره خیره‌کننده در ساحل جنوب شرقی بالی است که گردشگران با دیدن آن به یاد بالی در ۲۰ سال گذشته می‌افتند. امروزه این جزیره کماکان برای گردشگرانی که عاشق فضاهایی هستند که با سیل گردشگران اشغال نشده است، یک بهشت رویایی به شمار می‌آید.این جزیره در جنوب اندونزی واقع شد، اندوزی جاذبه های گردشگری زیادی دارد که از جمله آنها می توانبه جزیره آدمخوارها اشاره کرد. همچنین مسابقه دادن زدن زنان در اندوزی هم جذابیت های زیادی دارد.

جزیره نوسا پنیدا
جزیره نوسا پنیدا

اگر بالی مانند یک کیک خوشمزه باشد، نوسا پنیدا بهترین قسمت این کیک است. این جزیره را می‌توان مینیاتوری از بالی اما از نوع بسیار بکرتر و دست نخورده‌تر دانست. از مناظر زیبا گرفته تا انجام فعالیت‌های جسورانه همه و همه از دلایل شگفت‌انگیز بسفر به این جزیره هستند که در ادامه مطلب به تفصیل خواهید خواند.

ساحل کریستال (Crystal Bay)

این خلیج کریستال به دلیل آب درخشان، زیبا و نیمه شفافش کریستال نام گرفته است. ساحل کریستال آبی بسیار زلال و شفاف به پاکی و زلالی کریستال دارد و مقصدی عالی برای غواصی در زیر آب‌های شفاف و نسبتا آرام اقیانوس محسوب می‌شود. مسافران می‌توانند بدون هیچ تلاشی ماهی‌های عجیب و غریب و صخره‌های رنگارنگ مرجانی را ببینند. حتی برای کسانی که ترجیح می‌دهند در کنار ساحل بمانند، جدای از شن‌های نرم ساحلی و امواج آرام، غروب بسیار زیبا که تپه‌های جنگلی و قایق‌های ماهیگیران را کم‌کم در سیاهی فرو میبرد، هم می‌تواند بسیار دلپذیر باشد.

در حال بارگذاری پخش کننده...

غواصی در نوسا پنیدا

مسافران ماجراجو در نوسا پنیدا، بهشت موعود خود را پیدا خواهند کرد؛ زیرا فعالیت‌های هیجان‌انگیز بسیاری در اینجا وجود دارد. این جزیره که با عنوان مقصد غواصی در سطح جهانی شناخته می‌شود با مساحت بیش از ۲۰۰ کیلومتر مربع دارای حداقل ۲۰ نقطه مناسب برای شیرجه‌زدن و غواصی است.

بیشتر بخوانید
جمع آوری گوگرد خالص در دهانه آتشفشان برای فروش
غواصی در جزیره نوسا پنیدا
غواصی در جزیره نوسا پنیدا

برجسته‌ترین نقاط غواصی در جزیره نوسا پنیدا، خلیج کریستال (Crystal Bay)، مانتا پوینت (Manta Point)، خلیج مانتا و تویوپاکه (Toyapakeh) هستند. غواصان در این نقاط با صدها گونه از مرجان‌ها و ماهی‌ها از جمله مولا مولا یا خورشیدماهی اقیانوسی که سنگین‌ترین ماهی استخوان‌دار شناخته‌شده است و همچنین سفره‌ماهی‌های دیو بزرگ روبه‌رو خواهند شد. چندین شرکت تور غواصی در جزیره وجود دارد که مشهورترین آن‌ها، اقامتگاه غواصی پنیدا (Penida Dive Resort) و غواصی بلو کرنر پنیدا (Blue Corner Dive Penida) هستند.

ساحل فوق العاده زیبای کلینگ کینگ

کلینگ کینگ، یک ساحل مخفی در روستای بونگا مکار است که در ساحل جنوب غربی جزیره ی نوسا پیندا واقع شده است. شما می توانید چشم انداز فوق العاده ای از بالای تپه ها داشته باشید. این منطقه، یک زمین آهکی سبز رنگ، در برابر آب های عمیق و آبی اقیانوس هند است. ساحل همچنین شامل پیاده روی صخره ای ۴۰۰ متری است.

ساحل کلینگ کینگ
ساحل کلینگ کینگ

بعد از پیاده روی، به قسمت ماسه ای ساحل می رسید که دارای شن و ماسه های سفید رنگ است. بسته به شرایط جزر و مد آب ها، امکان شنا در ساحل وجود دارد. توجه داشته باشید که موج های آب می توانند قوی باشند و مناسب برای شناگران تازه وارد نیست.

 

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید