خطرناکترین جاده جهان :جاده مرگ بولیوی

در حال بارگذاری پخش کننده...

جاده مرگ بولیوی

جاده یونگاس شمالی (North Yungas) به دلایل متعددی عنوان «جاده مرگ» را کسب کرده است. این جاده یک گردنه تنگ و پیچ در پیچ ۶۹ کیلومتری است که به خودی خود خطرناک است. اما مه غلیظ، بارندگی های زیاد و در نتیجه لغزندگی جاده، صخره های مرتفع و خظرناک و آبشارهای مختلف باعث شده تا این جاده به خطرناک ترین جاده دنیا تبدیل شود. عرض جاده بسیار باریک است و در عریض ترین قسمت های جاده هم عرض آن از ۳ متر تجاوز نمی کند. در سال ۱۹۹۴ حدود ۳۰۰ راننده در این جاده کشته شده بودند و به همین دلیل بود که از آن زمان عنوان جاده مرگ را به این گردنه خطرناک دادند. تخمین زده می شود که سالانه حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر در این جاده کشته می شوند!


خطرناکترین جاده جهان :جاده مرگ بولیوی

خطرناک ترین جاده یک لاین دارد و تصور کنید وقتی دو اتومبیل از جهات مختلف به همدیگر می رسند چطور باید به مسیرشان ادامه بدهند؟ به ویژه این که در این جاده معمولا مه  غلیظ و بارندگی های زیادی وجود دارد و رانندگان دید کافی از جاده ندارند. دور از ذهن نیست که همین موضوع یک بانده بودن جاده مسبب بسیاری از تصادفات و مرگ و میرهای جاده ای شده باشد. بالاخره در سال ۲۰۰۹ دولت بولیوی جاده جدیدی در همان حوالی ساخت که دو بانده است و امنیت بسیار بیشتری دارد.

ماجراجویانی که به استقبال مرگ می روند!

شاید باورتان نشود اما شهرت این جاده به خطرناک ترین جاده مرگ آن را به یک جاذبه توریستی عجیب تبدیل کرده است. گروه های مختلف  کوهنورد، بک پکر، دوچرخه سوار و … خود را از کشورهای مختلف به بولیوی می رسانند تا از جاده مرگ عبور کنند و مرگ را به چالش بکشند! مسلما تعداد زیادی از آن ها در همین جاده کشته می شوند، اما این اتفاقات هم مانع از ورود گردشگران دیگر به این منطقه نمی شود!

جاده مرگ بولیوی
جاده مرگ بولیوی

1 دیدگاه

  1. والا جاده های ما هم کم از جاده مرگ نیست و همینطور وسیله نقلیه پراید که جاده مرگ را هموار تر میکند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید