جمع آوری گوگرد خالص در دهانه آتشفشان برای فروش

ارزش گوگرد زمانی بالا است و بخوبی بفروش می رشد که خالص باشد و تنها راه حل جمع آوری ان به صورت خالص رفتن به دهانه آتشفشان و جمع اوری آنها ، قبل از ترکیب شدن با مواد دیگر است . بومیان اندونزی گریبانگیر این چالش بسیار خطرناک می شوند.

در حال بارگذاری پخش کننده...

برای اینکه بفهمیم زندگی چگونه میلیارد ها قیل از دل زمین به وجود آمده است . باید اول درک کنیم که سیاره ما اول از چه چیزی به وجود آمده است و مواد اصلی آن چیست.این کوه آتشفشان در اندونزی از معدود مکان هائی است که شما می توانید ، ببینید که چگونه در روی سطح زمین قابل جوشیدن است و گوگرد خالص یا سولفرود خارج می شود.

استخراج گوگرد خالص
استخراج گوگرد یا سولفور خالص

استخراج گوگرد

ماده ای که از بطن آتشفشان خارج می شود به قدری خالص است که ارزش بالائی دارد.به اندازه ای که مردم زندگی خود را برای به دست آوردن آن به خطر می اندازند. در این کلیپ افراد کاری انجام میدهند که  آنها را با مواد اصلی زمین رودرو میکند . آنها نیمی از ماه را در دهانه آتشفشان کار میکنند .کار بسیار خطرناک و پرجالشی است.در دهانه این آتشفشان یک معدن است ، محصول آن سولفوره است , یکی از نود و دو عنصر شیمیائی که زمین ما را به وجود آورده است. پیدا کردن عناصر در حالت خالص آنها کار سختی است .

استخراج گوگرد خالص
استخراج گوگرد خالص

خالص بودن سولفور

مواد دهانه آتشفشان تمایل به گرایش با دیگر عناصر را دارند. سولفور یا گوگرد هم از این خاصیت مستثنی نیست و قصد دارد با اکسیژن ترکیب شود و بعد بسوزد. تا به دی اکسید سولفور تبدیل شود . این ترکیب ناخالص بخار های خفه کننده ای ایجاد میکند که این سولفور را بی ارزش میکند . باید خالص نگه داشته شود تا بتوان آن را در بازار به فروش رساند تا بخشی از دنیای ساخته بشر شود .

بیشتر بخوانید
کیلوا آتشفشانی حیرت‌انگیز در هاوایی

جلوگیری از سوخته شدن گوگرد

افرادی که در حال جمع کردن گوگرد خالص هستند  معدنچی نیستند.وظیفه آنها جلوگیری از سوزانده شدن سولفور و تبدیل آن گازهای بی ارزش است.آنها آتشنشان هستند و در شب می توانند مشغول به به جمع آوری سولفور شوند . در آن زمان است که شعله های سلفور در حال سوختن خود را نمایان می سازند. زمانی که سولفور مشتعل می شود و با اکسیژن ترکیب می شود و شعله آبی رنگی تولید میکند . اگر آنها به دیگر بخش های معدن نفوذ کند این شعله های آبی به سرعت از کنترل خارج می شود.

استخراج گوگرد یا سولفور خالص

گازهای مضر سولفور قصد دارند با ما نیز واکنش نشان دهند . با تماس با آب چشمان و دهان گاز این شعله های آبی به اسید سولفورید تبدیل می شود که این مکان را به یکی از سمی ترین مکان کاری تبدیل میکند. هر چه دیرتر آتش را خاموش کنند یعنی مقدار زیادی سولفور از بین رفته است .

ارزش خالص بودن سولفور

سولفور آتش نشانی به دلیل اینکه در همه چیز مورد نیاز است با ارزش است . از تولیدات شکر گرفته تا دارو سازی استفاده می شود . ما بندرت عناصری مانند سولفور را در شکل خالص آنها می بینیم ولی زمین از اینها به وجود آمده است و ما از اینها به وجود آمده ایم .
بین سولفوری که از آتشفشان تولید می شود و سولفوری که در بدن ما است هیچ تفاوتی وجود ندارد . تمام حیات از عناصری که زمین را به وجود آورده اند تشکیل شده اند. فقط نود و دو عنصر همه چیز را دز این سیاره به وجود آورده است.

1 دیدگاه

  1. یاد کولبرای خودمون‌افتادم
    که برای یه لقمه نون حاظرن جان خودشدن در کوهای صعب العبور به خطر بندازند
    و اخیرا دو برادر هز همشهریان در یک روز جانشان را از دست دادند😤😤

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید