جزیره مارها مرگ بار ترین نقطه ای که حضور در آن به منزله مرگ است | فیلم

جزیره مارها (انگلیسی: Ilha da Queimada Grande) یک جزیره در خارج ساحل برزیل در اقیانوس اطلس است و در ۳۳ کیلومتری خلیج سائوپائولو قرار دارد. نام اصلی آن Ilha da Queimada Grande در زبان پرتغالی به معنی جزیره بزرگ سوخته شده می‌باشد و به صورت ایله دا کی مادا گرنجی تلفظ می‌شود. در زبان پرتغالی Ilha به معنی جزیره، Grande به معنی بزرگ و da Queimada به معنی از سوزانده شده می‌باشد. در واقع جزیره مار(ها) یا Snake Island لقب یا نام مشهور این جزیره می‌باشد.

جزیره مارها در برزیل
جزیره مارها در برزیل

از اسم این جزیزه مشخص است که جزیره ای از انواع مارها در آن زیست میکنند.مارهائی که در این جزایر زندگی میکنند جز خطرناک ترین و هم چنین مارهای در حال انقراض هستند و یرای همین موضوع دولت برزیل ورود هر انسانی را به این جزیره ممنوع کرده است.چون یا اسنان ها آدم ها را از بین میبرند یا مارها آدم ها را می کشند.

برای ورود به  جزیره مارها  مجوز و دلیل موجه می خواهد یا باید پزوهشگر یا جز نیروی دریائی برزیل باشید.پژوهشگرها هم برای ورود باید توسط نیروی دریائی برزیل اسکورت بشوند.

بیشتر مارهای این جزیره مانند افعی سرنیزه طلائی منحصر و مختص این جزیره هستند.این مار بشدت خطرناک و سمی است . باوجود اینکه تعداد این مار در جزیره زیاد است ولی در حال انقراض است.

جزیره مارها ۱۰۰۰سال پیش به برزیل وصل بوده و بر در اثر بالا آمدن آب این جزیره از برزیل جدا شده است و مار افعی سرنیزه که بومی خاک برزیل بوده در این جزیره فقط باقی مانده است.

دانشمندان معتقدند در طی هزاران سال سم این مار بسیار قوی تر شده است چون وقتی در خاک اصلی برزیل زندگی می کرده ، انواع و اقسام شکار وجود داشته و راحت خودش را سیر می شد.ولی وقتی در این جزیر تنها مجبور شده فقط پرنده شکار کند و زهر این مار به مرور قوی قوی تر شده است.

بر اساس تحقیقات انجام شده حدود ۲۰۰۰ مار سمی در این جزیره زندگی می‌کنند که در میان آنها افعی طلایی از همه سمی تر و خطرناک تر است و حدود ۹۰ درصد مرگ و میرهای حاصل از مار گزیدگی در برزیل به خاطر نیش زهر آلود این مار بوده‌است. گفتنی است که سم این افعی ۳ تا ۵ برابر کشنده تر از نمونه مارهای دیگر می‌باشد.

بیشتر بخوانید
جثه کوچک حیوانات چه نفعی برای آنها دارد؟

به دلیل خطرناک بودن جزیره مارها و نپذیرفتن خطر توسط پژوهشگرها آمار دقیقی از وجود مارها در این جزیره وجود ندارد.محققان تخمین زدند که در هر متر مربع این جزیره، ۱ تا ۵ مار زندگی می کند که این تعداد مار در هیچ جای نقطه زمین سابقه ندارد. نیش  افعی سرنیزه ای زرین بسیار خطرناک است و علایم مرگباری را در بدن ایجاد می کند.

حداقل طول مارهای موجود در این جزیره ۵۰ سانتی متر است.هر جای این جزیره باشید فاصله شما با حداقل یک مار یک متر است.در هر جای دنیا اگر یک مار سمی شما را نیش بزند و همون موقع به بیمارستان مراجعه کنید احتمال مرگ شما ۷ درصد است ولی اگر مار افعی سرنیزه شما را نیش بزند و همان لحظه به بیمارستان مراجعه کنید احتمال مرگ شما ۳۵ درصد است.

سم مار افعی افعی سرنیزه طوری است که به محض ورود به بدن همان لحظه خرابکاری را شروع میکند و فرصتی برای شما باقی نمی گذارد.وقتی وارد ساحل این جزیره بشوید شاید چند متر اول زنده بمانید ولی بعدش جنگل انبوه تر و تعداد مارها زیاد تر می شود و امیدی به زنده ماندن نیست و جاهای می رسید که از ازدحام مارها ، آنها به هم گره خورده اند.

جزیره مارها هیچ غذائی به جز پرندگان و گوشت مار وجود ندارد و اگر بخوای سمت پرنده ها بروید مارهای اطراف جانت را می گیرند و اگر هم بتوانید یک مار را بگیرید ولی مارهای دیگر زنده نمی گذارند.

یک چراغ دریائی وسط این جزیره وجود دارد که نیروی دریائی برای ماندن در این جزیره استفاده می کنند و با استفاده از نردبان بالا میرند تا مارها نتوانند از نردبان بالا بروند.تنها آب شیریرن در حزیره مارها زمانی است که باران بیاید و آب ها یک جا جمع بشوند و اطراف آب شیرین ماره هم جمع می شوند.

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید