جزایر لنکاوی معروف به عقاب قهوه منطقه ای سرسبز با طبیعت بکر در مالزی

جزایر لنکاوی جذابیت های منحصر به فردی دارد و می توان از مهم ترین آن ها به سرسبزی و طبیعت بکرش اشاره کرد. اکثر جزیره های لنکاوی پوشیده از جنگل های انبوه است و غیر مسکونی اند ولی می توان به برخی قسمت های این جنگل ها رفت .

لنکاوی
جزایر لنکاوی

جزایر لنکاوی | فیلم

«لنکاوی / لنگکاوی / Langkawi» با نام رسمی «لنکاوی گوهرِ کداح / Langkawi Permata Kedah» مجمع‌الجزایری از ۱۰۴ جزیره در دریای آندامان است و در حدود ۳۰ کیلومتری شمال غربی خاک اصلی مالزی قرار دارد. این جزیره‌ها بخشی از استان کداح است که با تایلند همسایه است.

در حال بارگذاری پخش کننده...

 تقریبا تمام جاذبه های اصلی آن ریشه در حکایات و افسانه ها در گذشته دارد ، به عنوان مثال ، اگر شما به داستان های وحشتناک و متفاوت علاقه مند هستید کافی است از مردم محلی درباره خون آشامی که در جزیره دایانگ بانتینگ زندگی می کردند بپرسید که شاید برای شما مسافرانی که قصد سفر را دارید جالب باشد .

جزایر لنکاوی در مالزی
جزایر لنکاوی

موقعیت و جمعیت جزایر لنکاوی

لنکاوی در مجمع الجزایری متشکل از حدود صد جزیره واقع شده است و در نقطه ای که تنگه مالاکا با آب های دریاهای آندامان برخورد می کند قرار دارد . در سواحل شمال غربی مالزی است و بسیاری از جزایر لنکاوی از جنگل های انبوه پوشیده شده و غیر مسکونی هستند و بزرگترین جزیره لنکاوی جزیره ” اپونیموس پولای ” با ۶۴٫۷۹۲ نفر جمعیت است و این جزیره تنها جزیره مسکونی واقع در ناحیه ” پولای توبا ” نیز هست و شهر ” کواه ” بزرگترین شهر و پایتخت ایالت لنکاوی است .

جزایر لنکاوی
جزایر لنکاوی

آب و هوا

اگر چه جزیره لنکاوی در منطقه ‌ای با آب و هوای گرمسیری قرار گرفته است اما بر خلاف بسیاری از نقاط دیگر مالزی ، لنکاوی از روزهای آفتابی خشک و پایدار بیشتری برخوردار است . علت این امر بیشتر احاطه شدن این مجمع ‌الجزایر با سرزمین اصلی مالزی از طرف شرق و ساماترا یکی از جزیره‌ های اندونزی از طرف غرب است . به همین دلیل نیز گفته می ‌شود در هر فصلی از سال که به لنکاوی سفر میکنید می ‌توانید از آب و هوای دلپذیر و روزهای آفتابی آن نهایت لذت را ببرید .

قابل توجه گردشگرانی که قصد سفر را دارند ، علی ‌رغم اینکه شب ‌های لنکاوی ممکن است شاهد رعد و برق ‌های شدید و باران‌ های خفیفی باشید ولی صبح هنگام بیدار شدن از خواب ، اثری از این رعد و برق‌ و باران نمی باشد و هوای فوق العاده مطلوب آن شما را غرق در لذت می کند .

جزایر لنکاوی معروف به عقاب قهوه
جزایر لنکاوی معروف به عقاب قهوه

جاذبه های سفر در جزایر لنکاوی | فیلم

آبشار هفت چشمه  Telaga Tujuh

یکی از جلب های اصلی لنکاوی، آبشار های تلاگا توجو است که به ایمان مردم محلی خانه جن و پری ها است. این آبشار ها در ارتفاعات غربی لنکاوی قرار دارند و اسم آن به معنای آبشارهای هفت چشمه است که ایما به ۷ برم جبلی متصل به هم دارد که از ۷ آبشار جدا در گونونگ مات سینکانگ قسمت می گیرد.

بیشتر بخوانید
چطور آئین ها،آداب و رسوم رابطه ما را با طبیعت شکل می دهند؟

در حال بارگذاری پخش کننده...

مسافران می توانند در آب شنا کنند و افرادی که به درنتیجه ماجراجویی هستند، قادرند با ۴۵ نكته لحظه پیاده روی در شیب تند از آبشار بالا بروند.

Telaga Tujuh Waterfalls
Telaga Tujuh Waterfalls

میدان عقاب لنکاوی | Dataran Lang

جزیره لنکاوی
جزیره لنکاوی

به طور معنای جزیره لنکاوی عقاب قهوه ای است. از همین رو یکی از جاذبه های این شهر مسجمه بزرگی از این حیوان است که در میدانی در جزیره لنکاوی قرار گرفته است. در این میدان دریاچه ای وجود دارد که به همراه پل ها، گذرگاه های مسقف، غذاخوری ها و طاق ها و گنبدهای مدور آجری اش باعث پدید آمدن چشم اندازی زیبا در این منطقه شده است.

مجموعه Art In Paradise

این مجموعه یکی از بامزه تری و باحال ترین جاذبه های جزیره لنکاوی است که کلی نقاشی سه بعدی در آن وجود دارد که می توانید با رفتن به این مجموعه عکس های خاطره انگیزی و جالبی را از خود و همراهانتان بگیرید.

مجموعه Art In Paradise در جزایر لنکاوی
مجموعه Art In Paradise در جزایر لنکاوی

پارک تامان لاگندا لنکاوی | taman lagenda langkawi

این پارک با شکل و فرم سنتی در منطقه ای در نزدیکی کوآجتی قرار دارد که می توانید پیاده و یا با ماشین برقی در پارک تفریح کنید. در موزه فضای باز که رو به اسکله کوآ است، ۱۷ مجسمه رنگی با الهام از افسانه های لانکاوی قرار داده شده است. قیمت مناسب ورودی برای این پارک این محل را به یکی از جاذبه های توریستی پرطرفدار برای خانواده هایی تبدیل کرده است که قصد پیاده روی یا پیک نیک در پارک را دارند.

پارک تامان لاگندا جزایر لنکاویtaman lagenda langkawi
پارک تامان لاگندا جزایر لنکاویtaman lagenda langkawi

پل هوایی لنکاوی | فیلم

پل هوایی لنکاوی، یک پل عابر پیاده به طول ۱۲۵ متر است که از روی آن می توان آبشارهای گونونگ، مات سینکانگ و توجو و جزایر کوچکی اطراف لانکاوی را دید. دسترسی به این پل هوایی که در ارتفاع ۷۰۰ متری بالاتر از سطح دریا قرار دارد فقط از طریق ایستگاه آخر تله کابین لانکاوی امکان پذیر است که هزینه آن برای افراد بزرگسال ۳۵ رینگیت و برای کودکان (۲ تا ۱۲ سال) ۲۵ رینگیت است. در این پل که اطراف آن فنس کشی شده است و دو سکوی مثلثی برای استراحت بازدید کنندگان در آن تعبیه شده است و قابلیت تحمل ۲۵۰ نفر بصورت همزمان را دارد.

Langkawi Sky Bridge
Langkawi Sky Bridge در جزایر لنکاوی

تله کابین لنکاوی

Langkawi Cable Car
Langkawi Cable Car در جزایر لنکاوی

تله کابین لنکاوی مسافران را در ۱۵ دقیقه به بالای کوه مات سینکانگ می برد که از آن جا می توانید جنگل ها، جزایر کوچک و آبشار های لنکاوی را ببینید. سفر شما از روستای اورینتال آغاز می شود و در طول مسیر سکو هایی برای لذت بردن از مناظر طبیعی درنظر گرفته شده است. از آنجایی که در ارتفاعات بالاتر هوا سردتر می شود پیشنهاد می کنیم یک ژاکت همراه خود داشته باشید.

تله کابین جزایر لنکاوی
تله کابین جزایر لنکاوی

بعد از رسیدن به قله ۷۰۸ متری بازدیدکنندگان می توانند از هوای تازه استفاده کنند، میان وعده ای بخورند، گشتی در بین فروشنده های تی شرت و سوغاتی بزنند و البته از روی سکو از مناظر زیبا عکاسی کنند.

پارک دریایی پولائو پایار لنکاوی

این پارک شامل ۴ جزیره می باشد و پر از مرجان های دریایی که شما را به وجد می آورد و این پارک که مکانی بی نظیر برای شنا ، اسنورکلینگ و غواصی است پوشیده از سواحل شنی زیبا است و امکانات آبی خوبی برای شما و خانواده تان را در خود فراهم کرده است که از دیدن آن پشیمان نخواهید شد .

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید